Polüuretaanpõrandad tööstusobjektidel

Põrandate nüüdisaegsed viimistluskatted eristuvad oivaliste kasutusomaduste poolest. Sellised omadused on oluliselt laiendanud materjalide kasutuskohti. Tänapäeval kasutatakse katteid aktiivselt mitte ainult elamuehituses, vaid ka tööstusehituses.

Laod

Kehtivad nõuded toiduainete ladustamistingimustele laoruumides reguleerivad rangelt õhu puhtust.

Betoonpõrandad ei vasta olemasolevatele standarditele, sest nende kasutamise käigus tekib palju tolmu. Keraamilistel plaatidel on omad kasutuspiirangud: ladudes tehakse peale- ja mahalaadimistoiminguid sageli rasketehnika abil. Masinad tekitavad põrandakattele tugeva löögikoormuse. Selle tulemusena plaadid pragunevad, lagunevad ja minetavad kasutuskõlblikkuse.

Polüuretaanpõrandatel on betoon- ja keraamiliste katetega võrreldes eelised, sest neil nimetatud puudusi ei esine. Suur kulumiskindlus vähendab vajadust sagedaste remonttööde järele ning tänu sellele on hinna ja kvaliteedi suhe väga hea.

Spetsiaalsed tööstustsehhid

Keerulise elektroonika, ravimite ja toiduainete tootmiskeskkonnal on erinevad normatiivsed nõuded. Mõnes tsehhis on vaja jälgida õhu ülimat puhtust, teises teha korrapäraselt märgpuhastust ja kolmandas ei tohi põrandakate ei reageerida kemikaalidega. Tänapäeval on polüuretaan ainus materjal, mis vastab täielikult kõigile rangetele nõuetele.

Külm- ja sügavkülmkambrid

Algselt kasutati nende objektide põrandatel keraamilisi plaate. Materjal vastas peaaegu kõigile nõuetele, välja arvatud vastupidavus. Seejuures minetas kate kasutuskõlblikkuse enne tähtaega mitte mõranemise, vaid irdumise tõttu. Plaatide põrandaga nakkuvuse terviklikkuse rikkumist soodustasid korrapärased suurpuhastused.

Asi on selles, et külmutusseadmed lülitatakse puhastuse ajal välja, mistõttu ruumi temperatuur tõuseb positiivsete väärtusteni. Tekkiv kondensaat satub plaatide alla läbi mikropragude, külmudes suureneb selle maht ja kate saab kahjustusi. Sellist katsumust ei talu isegi kõige kvaliteetsem ja vastupidavam liim.

Erinevalt plaatidest katavad polüuretaanisegud põranda aluse hermeetiliselt ilma vuukide ja piludeta. Vesi või kondensaat ei tungi kunagi monoliitse kihi alla ega hävita seda.

Büroo- ja kaubanduspinnad

Edukates organisatsioonides on väga oluline hoida prestiiži ja head mainet. Seetõttu kasutatakse büroode, müügisaalide kujundamisel arenenud tehnoloogiaid ja nüüdisaegseid viimistlusmaterjale. Täiusliku siledusega polümeerkatted vastavad täielikult moetrendidele ja on parim variant kaunite interjööride loomiseks.

Elamuehitus

Valatud põrandad on eramu- ja korteriomanike seas väga populaarsed. Polüuretaankatete abil kujundatakse:

  • vannitube ja WC-sid;
  • söögitube, kööke;
  • esikuid;

Polüuretaanpõrandad näevad saalides, elu- ja lastetubades originaalsed välja.

Pinnakatted kestavad kaua ja õigustavad materjalikulu ühel tingimusel – kui neid teostada vastavalt tehnoloogiale ja professionaalsel tasemel.