Epoksiidpõrandate liigid

Epoksiidlakk, epoksiidvärv

Põrand, mis on kaetud epoksiidmassi alusel valmistatud laki või värviga, kujutab endast ideaalselt siledat pinda, mida on lihtne hooldada. Pärast materjali valamist tekib betoonil vastupidav umbes 0,1-0,2 mm paksune kiht, mis on vastupidav väiksele mehhaanilisele ja füüsilisele koormusele. Kui ekspluateerimise käigus valatud põrand on kulunud, siis on deformatsiooni lihtne parandada, kattes teda epoksiidkihi lisamassiga. Me kasutame epoksiidlakki ja epiksiidvärvi abi-ja laoruumides, pumbajaamades ning katlamajades. Värvitu epoksiidlakk „sulandub kokku“ pinnaga ja tekitab märja betooni visuaalset efekti. Põranda katmise käigus epoksiidvärviga kasutame me tellija soovil ühte värvikaardi toonidest.

Kihi paksus 0,1-0,2 mm

Isetasanduv epoksiidmass

Kõrgendatud füüsilise ja mehhaanilise koormusega ruumid nõuavad korraliku põrandakatte paigaldamist, et oluliselt pikendada selle ekspluateerimisaega ja säilitada pikemaks ajaks esinduslikku välimust. Isetasanduv epoksiidmass – on praktiline materjal, mida me kasutame põrandate valamiseks garaažides ja laoruumides, trepikodades ning tööstusettevõtetes, samuti ühistoitlustusasutustes, ilusalongides ja asutustes, mis on ettenähtud suure hulga inimeste külastamiseks. Et põrand oleks maksimaalselt vastupidav ja kindel, valame me paksu massi kihi, keskmiselt 0,5-2 mm. Soovi korral võib isetasanduva massi pinnal tekitada huvitavaid mustreid värvi abil või luua alusel originaalset faktuurset karedust.  

Kihi paksus 0,5–2 mm

Isetasanduv polüuretaanmass

Polüuretaanmass moodustab niiskuskindla ja elastse 1,5–2 mm pinna suurepäraste esteetiliste omadustega, mille tõttu võib seda kasutada dekoratiivse põrandakattena. Materjalil on suurepärased adhesiooni omadused ja ta sobib hästi kokku selliste aluspindadega, nagu vineer, betoon ja asfalt, sulandudes nendega kokku ja „mängides neile“ kaasa. Polüuretaanmassi funktsionaalsed-ja ekspluateerimisomadused on epoksiidmassiga identsed.

Kihi paksus 1,5-2,5 mm

Epoliivaga puistemassid

Epomasse puistetäitematerjaliga valame me keskmise ja kõrge koormusega ruumides. Eriti puudutab see pindala, mida ekspluateeritakse kõrgendatud niiskuse tingimustes, näiteks ühisköökides ja sööklates, trepimademetel ja rõdudel, samas ka toitlustusettevõtete tööstusharus. Meetodi omapäraks on kiire paigaldus (ühe ööpäeva jooksul) ja 2-3 mm paksusega aluspinna kiire tardumine. Juhul, kui me kasutame akrüülmassi, siis liikumist põrandakattel võib alustada samal päeval.

Kihi paksus 2-3 mm

Epo hõõrdemassid liivaga

Kõrgendatud mehhaanilise ja füüsilise koormusega ruumides, näiteks tööstusettevõtetes, ühissööklates ja köökides, suurtes meistrikodades, lisame me epoksiidmassi liiva. Selline kooslus tõstab oluliselt materjali ekspluateerimisomadusi ja teeb selle vastupidavaks, samas põhjalik kiht 3-4 mm võimaldab põrandakattel vastu pidada kemikaalide mõjule ja laadurite aktiivse liikumise tõttu tekitatud survele. Tellija soovil võime teha hõõrdemassist valatud põranda visuaalselt meeldivaks, lisades sinna kareduse efekti ning vormistades ühe värvikaardi toonidest. Tänu sellisele nipile teeme me originaalseid põrandaid eramajade garaažides ja abiruumides, samuti ka rõdudel, terrassidel ja välistreppidel.

Kihi paksus 3–4 mm

Terakivipõrandad

Erinevate terakivi liikide kasutamine võimaldab moodustada eksklusiivseid valatud põrandaid paksusega 6 kuni 18 mm. Dekoratiivsed põrandakate täitematerjalid on vastupidavad, kindlad ja esinduslikud, selle tõttu valitakse neid auväärsete restoranide, autosalongide, moemärgi kaupluste ja kaubandussaalide jaoks. Terakiviga valatud põrandate esinduslik välimus meelitab ligi ka korterite ja linnaväliste majade omanikke. Me loome unikaalseid põrandakatteid loodusliku kivi stiilis esikutes, san.sõlmedes ja saunades, kujundades nende abil lahtiseid ja kinniseid rõdusid, terasse ja treppe.

Kihi paksus 6-18mm

Kemikaalide suhtes vastupidav mass

Kemikaalide suhtes kõrgendatud vastupidavusega massi kasutatakse põrandate valamiseks ruumides, kus toimub töö hapete, leeliste ja teiste agressiivsete ainetega.  Sellised valatud põrandad omavad põhjalikku paksust 6 kuni 9 mcm, peavad vastu intensiivsele koormusele, selliseid on kerge puhastada mustusest erinevate pesuainete abil. Me soovitame kasutada kemikaalide suhtes vastupidavat massi toitlustus-metallitöötlemise-ja keemiatööstusharu tööstusettevõtetes.

Kihi paksus 6 – 9 mm