Tööstuslikud epopõrandad

Epopõrandad on vallutanud tööstuslike põrandate turul oma erilise koha. Epoksiidkate on üks kõige usaldusväärsemaid materjale, mis tööstus- ja kaubanduspindade põrandakatteprobleemid kompleksselt lahendab. Sel tehnoloogial on unikaalsed omadused, järele proovitud kümnete ekspluatatsiooniaastatega erinevates tööstusharudes.

Epoksiidpõrandad valmistatakse epoksiidvaigu baasil. Oma omaduste poolest sarnaneb see materjal polüuretaaniga, olles seejuures kemikaalidele vastupidavam ja niiskuskindlam. Ühenduskohtadeta veekindel pind kaitseb kindlalt betoonist aluspõhja igasuguste mõjude eest. Epoksiidpõranda kasutusiga on vähemalt 10 aastat.

Sõltuvalt kliendi soovidest saab epopõrandat värvida RAL kataloogi igasse värvitooni.

Tööstuslike epopõrandate eelised

Epopõrandate eeliste seas, tänu millele nad paljudes valdkondades prioriteetseks lahenduseks on, tasub keskenduda järgmistele omadustele:

 • Pikaealisus: järgides kõiki tehnoloogilisi paigaldusnõudeid, on epopõranda kasutusiga 20 aastat ja rohkem.
 • Pind on monoliitne ja sile: ideaalselt ühtlast katet on lihtne desinfitseerida ja pesta, sealhulgas kasutades professionaalseid põrandapesumasinaid.
 • Dekoratiivsus: lai valik erinevaid värve, mis ei tuhmu aja jooksul ega muutu kollaseks.
 • Kemikaalikindlus: ühtegi analoogi ei saa ses osas epopõrandaga võrrelda.
 • Vastupidavus: seda põrandakatet iseloomustab suur kulumiskindlus, ta on vastupidav nii abrasiivsele kui mehaanilisele toimele.
 • Variatiivsus ja funktsionaalsus: olenevalt objektile esitatavatest nõuetest saab epopõrandat kvartsliivaga tugevdada, et luua libisemisvastane pind, sellele grafiittäiteainet lisada, et muuta põrand antistaatiliseks jne.

Tööstuslike epopõrandate kasutusvaldkonnad

Usaldusväärsus, pikaealisus ja suurepärased ekspluatatsiooniparameetrid võimaldavad epopõrandaid väga erineva otstarbega objektidel kasutada:

 • Laokompleksid ja terminalid. Epopõranda konstruktsioon peab vastu intensiivsele liikumisele, nii inimeste kui laadimismasinate omale. Tehnoloogia võimaldab lisada erivärvilisi märgistusi kogu kihi sügavuses, eesmärgiga ruumi tsoneerida või näidata liikumissuunda. Tänu sellele ei pea märgistust tööstusliku põranda kasutamisaja jooksul uuendama.
 • Basseinid ja muud suure niiskusega ruumid. Epoksiidpõrand tagab betoonist aluskihi täieliku hüdroisolatsiooni. Hooldamise ja desinfitseerimise lihtsus muudavad bakteri- ja seenevastase töötluse hõlpsamaks, mille tulemusel väheneb kahjulike mikroorganismide levimise risk.
 • Administratiivhooned, kaubandus- ja bürookeskused. Epoksiidvaigu baasil valmistatud põrand on lihtsasti hooldatav ja ei tuhmu ei sagedasest pesemisest ega ultraviolettkiirte mõjul.
 • Tsehhid, hooldusjaamad, tööstuslikud objektid. Põrandakate peab vastu kemikaalide toimele, mehaanilisele kahjustamisele ning kaupade ja seadmete ümberpaigutamisel tekkivale intensiivsele koormusele. Antistaatilise komponendi lisamisel saab epopõrandakatet kasutada kõrgtehnoloogilises tootmises, samuti objektidel, kus kasutatakse plahvatusohtlikke aineid.
 • Meditsiiniasutused, laboratooriumid. Epoksiidvaigust põrandakattel puuduvad poorid, ühenduskohad ja liistuvahed, ehk et patogeense mikrofloora potentsiaalse paljunemise kohad. Pesu- ega desinfitseerimisained epokatet ei kahjusta.